[ 30 lipca 2017 ]
news

Szanowni Klienci,

z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszła w życie ustawa z dnia 15 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 88).

Ustawa ta nakłada na operatorów telekomunikacyjnych obowiązek blokowania dostępu do domen internetowych służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą, których rejestr prowadzony jest przez Ministra do spraw finansów i dostępny jest pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/

Zgodnie z postanowieniami ustawy, począwszy od dnia 1 lipca 2017 roku, każdy użytkownik korzystający z serwerów DNS sieci TORMAN i próbujący wejść na adres domeny umieszczonej w tym rejestrze, zostanie przekierowany na specjalną stronę internetową przygotowaną przez Ministerstwo Finansów i dostępną pod adresem http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/komunikat.

Wdrożone przez nas mechanizmy blokowania dostępu do domen zamieszczonych w rejestrze, o którym mowa wyżej, wynikają bezpośrednio z przepisów prawa i nie mogą być uznane jako ograniczanie świadczonej usługi.

MSK TORMAN
Copyright © 2024 Dział Obsługi MSK TORMAN
Uniwersyteckie Centrum Informatyczne Uniwersytet Mikołaja Kopernika
87-100 Toruń, pl. Rapackiego 1